Vážení zákazníci a fanúšikovia čajových kokteilov,

Vaša obľúbená značka Bubbleology Česko a Slovensko sa zmenila na novú značku OXO TEA COCKTAILS. V stálej ponuke nájdete vždy svoje milované BUBBLE TEA a naviac môžete vyskúšať nové čajové kokteily z ovocia nazvané FRUIT TEA. Milovníkom čistého čaju ponúkame štyri druhy čerstvých čajov PURE TEA (zelený jazmín, červený Rooibos, biely čínsky, čierny Assam). Aj naďalej Vám budeme niekoľkokrát do roka predstavovať veľmi očakávané LIMITOVANÉ EDÍCIE. Tešíme sa na Vašu návštevu v čajových baroch.

 

  [PAGE-FAQ]

FAQ

Odpovedáme na Vaše najčastejšie otázky. Ak Vám nejaké otázky chýbajú, tak neváhajte a napíšte nám na info@oxotea.sk

Obsahujú Vaše kokteily azofarbivá?

Nie. Suroviny, z ktorých pripravujeme naše základné čajové koktaily azofarbivá neobsahujú.

V prípade špeciálnych edícií, kedy sú koktaily namiešané z viac surovín používame sirupy zn. MONIN, ktoré môžu azofarbivá obsahovať. Tieto koktaily sú vždy riadne označené.

Aký je rozdiel medzi FRUIT TEA a BUBBLE TEA?

"FRUIT TEA základom kokteilu je zelený jazmínový čaj, ktorý miešame s obľúbeným ovocím. Z ponuky si môžete vybrať napríklad ananás, mango, lesnú zmes, jahody, …

BUBBLE TEA pripravujeme zo zeleného jazmínového čaju s ovocnými sirupmi, podľa aktuálnej ponuky.

Obidve varianty kokteilov sú výborné a osviežujúce.

Čo znamená FRUIT TEA?

FRUIT TEA pripravujeme zo zeleného jazmínového čaju s ovocím. V ponuke máme nasledujúce ovocie – ananás, mango, lesná zmes, jahoda, malina. Jednotlivé ovocné zložky je možné kombinovať (vždy max. 2 príchute).

Čo znamená BUBBLE TEA?

"BUBBLE TEA je kokteil pripravený zo zeleného čaju ochutený ovocnými sirupmi.

Názov BUBBLE TEA vychádza, na rozdiel od všeobecného presvedčenia, že je to kvôli tapioke či praskajúcim guličkám, z intenzívneho pretrepávania nápoja, kedy sa v hornej časti nápoja objavujú tisíce drobných bublín resp. v angličtine bubbles.

Z čoho sú vyrobené ovocné sirupy?

Ovocné sirupy, ktoré používame pri príprave BUBBLE TEA obsahujú prevažne vodu, sladidlá a koncentrát ovocnej zložky. Bližšiu špecifikáciu jednotlivých sirupov nájdete v produktových listoch na pobočke alebo na webových stránkach.

Čo znamená označenie CREAM TEA?

CREAM TEA je opäť v základe zelený jazmínový čaj ochutený krémovými variantami príchutí. CREAM TEA je možné kombinovať i s ovocnými sirupmi BUBBLE TEA. Všetky čajové kokteily CREAM TEA obsahujú alergén 7 – mlieko.

V ponuke máte tapiokové perly, čo si pod tým mám predstaviť?

Tapioka je škrob extrahovaný z koreňa manioku. Tento druh pochádza zo severnej oblasti Brazílie, ale rozšíril sa po celom juhoamerickom kontinente. Rastlina bola v minulosti prenesená portugalskými a španielskymi prieskumníkmi do veľkej časti Západnej Indie, na kontinenty Afriky a Ázie, vrátane Filipín a Tchaj-wanu. V súčasnosti sa pestuje po celom svete a je tradičnou prísadou k čajovým kokteilom z ponuky CREAM TEA.

Tapioka má karamelovo sladkastú chuť a svojou konzistenciou pripomína gumených medvedíkov.

Aké zloženie majú praskajúce guličky?

Tie patria medzi najobľúbenejšie, pretože nie je nad pocit, keď Vám v ústach pristane gulička, ktorá sa v sekunde rozprskne a zaplaví ústa ovocnou šťavou.

Guličky obsahujú vodu, cukor, sirup s ovocnou príchuťou. Pozor guličky obsahujú ALERGÉN 7 – MLIEKO, konkrétne mliečnan vápenatý.

Obal guličky je z morskej riasy.

Čo je v extras želé?

Jedná sa o želatínovú krémovú hmotu ochutenú ovocnou zložkou. Základom želé je kokosová dužina.

Som alergický na mliečnu zložku. Aký nápoj z Vašej ponuky si môžem kúpiť?

Čajové kokteily z ponuky FRUIT TEA, BUBBLE TEA alebo PURE TEA.

Mliečna zložka (mliečnan vápenatý) sa v malom množstve nachádza aj vo väčšine praskajúcich guličiek. Bližšie informácie nájdete v produktových listoch v predajni alebo na webových stránkach.

Ktorý kokteil z Vašej ponuky môžem kúpiť svojmu dieťaťu?

Vždy záleží na veku dieťaťa. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že pre deti do 6 rokov by sme kokteily s praskajúcimi guličkami neodporúčali (nebezpečenstvo udusenia malými guličkami). Z ponuky našich kokteilov určite môžeme odporučiť variantu PURE TEA z červeného Rooibosu, ktorý neobsahuje teín, alebo varianty z ponuky FRUIT TEA, ktoré sú pripravované zo zeleného jazmínového čaju a ovocnej zložky, tieto kokteily sú menej sladké.

U ostatných kokteilov vždy zvážte sladkosť nápoja v závislosti na zvyklostiach rodiny.

Aké čisté čaje si u vás môžem kúpiť?

V našej základnej ponuke PURE TEA máme tieto čaje…

ZELENÝ JAZMÍNOVÝ ČAJ Jemné jazmínové tóny sa výborne spájajú so sviežosťou a slabou trpkosťou zeleného čaju. Očarujúca nebeská vôňa, ktorá zaháňa vnútorný nepokoj.

BIELY ČAJ Jemnejšia a sladšia chuť než u zelených alebo tradičných čiernych čajov. Chuť je osviežujúca, jemne slamová s ľahkou napraženinou.

ČIERNY ASSAM Mimoriadne plná chuť s pikantným dozvukom, ktorý sa ale príjemne rozplýva do jemnosti. Má silnejšiu vôňu než ostatné menej oxidované čaje.

ROOIBOS Mierne sladkastá chuť, trpkosť celkom chýba. Vôňa tohto nápoja je príjemná, plná a sladká. Nie je pravým čajom, takže neobsahuje teín.

PURE TEA ponúkame len vo veľkosti 450ml.

Máte vernostný program pre svojich stálych zákazníkov?

Áno, pre našich stálych zákazníkov sme pripravili vernostný program.

Od 1. 5. 2018 si môžete v OXO čajových baroch vyzdvihnúť našu OXO CARD. Karta je už aktivovaná, bez nutnosti registrácie.

Kartu predložte pri každom nákupe. Pokiaľ za 1 kalendárny mesiac zakúpite 5 akýchkoľvek nápojov, získate pre nasledujúci mesiac kredit na štandardný nápoj (3,80 €/ 650ml) z našej ponuky zdarma.

Mal/a som zakúpené kredity na vernostnej karte Bubbleology. Môžem tieto kredity opätovne získať?

Áno, o tieto kredity neprídete. Pokiaľ ste si nestihli vyčerpať svoj zakúpený kredit z karty Bubbleology, tak stačí len zažiadať o jeho prevod OXO CARD.

Na adrese [www.oxotea.sk/prevod] vyplňte krátky formulár a zažiadajte o prevod Vášho zakúpeného kreditu.

Je možné ovplyvniť receptúru ponúkaného kokteilu?

Receptúry žiaľ na želanie zákazníka meniť nemôžeme. Jednotlivé receptúry sú vždy chuťovo zladené, tak aby vynikli všetky obsiahnuté zložky.

Jediné čo môže zákazník ovplyvniť je sladkosť jednotlivých nápojov pridaným repným cukrom.